Dinamik Alanlar

 1. Dinamik Alanlar şablonlarda tam otomatik(AutoComplete) özelliği ile çalışarak Yeni Taslak sayfasındaki Belge Verilerinde kullanılan dinamik yapılardır. Bu yapılar tek başlarına kullanılabilirken Otomatik Alanlarla birlikte de kullanılabilirler.
 2. Dinamik alan için ana menüden Yönetim'i seçiniz.Açılan üst menüden Dinamik Alan'a tıklayınız.Dinamik alanlar ekranda listelenecektir.Düzenleme yapmak için listeden düzenlenecek dinamik alana çift tıklayarak düzenleme ekranını açabilirsiniz.Eğer yeni bir dinamik alan eklemek isterseniz Yeni Ekle butonu ile ekleyebilirsiniz.(1,2,3).

 3. Yeni ekle butonu ile ekrana Yeni Dinamik Alan ekranı gelecektir.Dinamik Alan Bilgileri bölümünde yer alan alanları şöyle sıralayabiliriz.
  1. Sayı alanında yeni taslak sayfasındaki Belge Verisi alanındaki sıralamayı belirlediğimiz bir alandır.
  2. Grup alanında eklenen dinamik alanları belli bir grup da toplayabilirsiniz.
  3. Adı alanına dinamik alanın ad bilgisini girebilirsiniz.
  4. Görüntülenen Adı alanı ise Belge Verisi alanında eklenen dinamik alanın gözükmesini istediğiniz adı yazabilirsiniz.
  5. Dinamik Alan Türü alanında ise eklenen dinamik alanın tipini seçebilirsiniz.Eğer Otomatik Alan kullanılacaksa bu seçenek Relation (İlişki) olarak ayarlanmalıdır.
  6. Liste alanı ise eğer eklenen dinamik alan başka bir Dinamik Alan ile ilişkilendirilecekse kullanılabilecek bir alandır.Bu alanda tüm dinamik alanlar listelenecektir.
  7. Otomatik Alan bölümü ise eklenen dinamik alana ilişki olarak bir otomatik alan baglanması gerekirse kullanılacak bir alandır.Burada otomatik alanın Id si yazılacaktır. Bu Id bilgiside Otomatik Alan sayfasında liste ekranında bulunmaktadır.

   Aktif Mi özelliğinide işaretliyerek dinamik alanımızı kayıt edebiliriz.İptal diyerekde kayıtı iptal edebilirsiniz.(1,2,3)